İHH, Suriyelileri Ramazan'da unutmadı

GAZİANTEP, () - İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan 2018 çalışmaları kapsamında Suriye Fırat Kalkanı bölgesindeki muhtaçlara 20 binin üzerinde kumanya paketi, kıyafet, adak akika kurbanı, fitre, sıcak yemek, iftar ve ekmek yardımında bulundu. 'Paylaşmanın...

İHH, Suriyelileri Ramazan'da unutmadı

GAZİANTEP, () - İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan 2018 çalışmaları kapsamında Suriye Fırat Kalkanı bölgesindeki muhtaçlara 20 binin üzerinde kumanya paketi, kıyafet, adak akika kurbanı, fitre, sıcak yemek, iftar ve ekmek yardımında bulundu.

'Paylaşmanın Tam Vakti' sloganıyla dünyanın dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin başta Elbab, Azez, Cerablus olmak üzere ve kırsal bölgelerde yaşayan mağdurları da unutmayarak 500 bin üzerinde kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.

İHH Kilis Koordinatörü Serkan Öktem, savaşın başladığı ilk günden itibaren mazlum Suriye halkının yanında olduklarını belirterek, "Rahmet ayı olan Ramazanda bu yıl kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Bu mübarek ayda Fırat Kalkanı bölgesinde yüz binlerce insana yardım ulaştırdık. Her gün farklı bölgelerde iftar programları düzenledik. Önümüzdeki Ramazan ayında da mazlum halkın yanında olmaya devam edeceğiz. Yardımlarını bizlere ulaştıran tüm herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Öte yandan İHH ekiplerinin Ramazan ayı süresince Fırat Kalkanı bölgesinde; 428 bin 250 kişiye iftar ve sıcak yemek dağıtımı yaptığı, 21 bin aileye gıda kolisi, 2 bin 620 aileye bulgun, bin 615 aileye pirinç, 10 bin 160 paket çocuk mama ve bisküvisi, 98 bin 352 su, 60 bin konserve, 372 ton un ve bin 342 battaniye ve sünger dağıttığı öğrenildi.

FOTOĞRAFLI

 

YORUM EKLE