Gönüllü itfaiyecilik eğitim programı devam ediyor

MERSİN, () – MERSİN Büyükşehir Belediyesi itfaiye Dairesi başkanlığınca kırsal alanlarda meydana gelen yangınlara daha hızlı ve etkin müdahale ile can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla başlatılan gönüllü itfaiyecilik eğitim...

Gönüllü itfaiyecilik eğitim programı devam ediyor

MERSİN, () – MERSİN Büyükşehir Belediyesi itfaiye Dairesi başkanlığınca kırsal alanlarda meydana gelen yangınlara daha hızlı ve etkin müdahale ile can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla başlatılan gönüllü itfaiyecilik eğitim programı devam ediyor.
2017 yılı içerisinde Gülnar, Anamur, Mut, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinde gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında 100 mahallede, 100 yangın söndürme römorku dağıtımı yapılırken 514 gönüllü itfaiyeci belge almaya hak kazandı. 2018 yılı içerisinde de ise Tarsus ilçesine bağlı 104 ve merkez ilçeye bağlı 27 mahalle bu kapsama dahil oldu. En son merkez ilçelere bağlı 27 mahalle muhtarının katıldığı eğitimler Büyükşehir Belediyesi kongre merkezinde ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı binasında gerçekleşti. Katılımcılara gönüllü itfaiyeci yönetmeliği hakkında bilgiler verilip, yangın römorkunun kullanımı konusunda uygulama yaptırıldı.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE