Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi açıldı

ADANA, () - 225 BİN Suriyeli sığınmacının yaşadığı Adana'da, uluslararası yardım fonlarından faydalanarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Avrupa...

Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi açıldı

ADANA, () - 225 BİN Suriyeli sığınmacının yaşadığı Adana'da, uluslararası yardım fonlarından faydalanarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler’in yardım fonlarından yararlanılarak, İsviçre Konfederasyonu tarafından finanse edilen Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’nin açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fatih Karayandı, Adana’da Avrupa’daki birçok ülkeden daha fazla göçmen yaşadığına dikkat çekerken bu merkezin Türk Milleti’nin gelenekten geleceğe taşıdığı misafirperverliği ve hoşgörüsünün de bir göstergesi olduğunu söyledi.
YENİ NESİLLER KAYIP KUŞAKLAR OLMAMALI
Adana’daki göçmenlere Türkçe dil eğitimi, temel ve mesleki beceri ile koruma, psiko-sosyal danışmanlık, hukuki ve sosyal yardım konularında destek ve yönlendirme hizmeti sunmak için hazırlanan 7 projeden bir tanesi olan Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’nin açılışında ev sahibi olarak konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, insanlık erdeminin yüceltilmesi noktasında önemli bir işe imza attıklarını ifade ederken “Yeni nesillerin kayıp kuşaklar olmaması için Türk Milleti büyük çaba sarf ediyor” dedi.
Açılışın ardından katılımcı heyet, Göç Koordinasyon ve Uyum Merkezi’ni gezdi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE