Gelibolu'da 155 ünite kan bağışlandı

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde 3 gün süreyle devam eden bağışı kampanyasında, toplam 155 ünite kan toplandı.  Türk Kızılayı Çanakkale Şubesi ile Gelibolu Şube Başkanlığı tarafından, Balıkhane Meydanı'nda kan bağışı...

Gelibolu'da 155 ünite kan bağışlandı

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde 3 gün süreyle devam eden bağışı kampanyasında, toplam 155 ünite kan toplandı. 

Türk Kızılayı Çanakkale Şubesi ile Gelibolu Şube Başkanlığı tarafından, Balıkhane Meydanı'nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Gelibolu halkı, 3 gün süren kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Bu sürede toplam 155 ünite kan toplandı.

Türk Kızılayı Gelibolu Şube Başkanı Fahrettin Öztürk, Gelibolu halkına kan bağışına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Vatandaşların kan bağışının geçen yıllara oranla arttığını belirten Öztürk, şunları söyledi:

"İlçemizdeki kan bağışı kampanyasında, 155 ünite kan alımı ile başarıya ulaştık. Yıllık ortalamamız bin 600 üniteyi buldu. 18-65 yaş arası bütün sağlıklı bireyler gelip kan bağışı yapabilirler. Bağışçılarımız geldikleri zaman kimliklerini getirmelerini istiyoruz. Daha sonra kan değerlerini kontrol edip vücutlarında her hangi bir bulaşıcı hastalık varsa testler yaptıktan sonra kendilerine dönüyoruz. Onun dışında aldığımız kanlar ihtiyaç sahiplerine gidiyor. Vatandaşlarımıza bu ilgileri için teşekkür ediyorum. Kan bağışı insanın kendi sağlığı için de önemlidir.”

Doğan ZELOVA/GELİBOLU(Çanakkale), ()
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE