Finikeli çocuklar 'Gezegen Evi'ni çok sevdi

  ANTALYA, () - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki okullarda Planetaryum (Gezegen Evi) gösterisiyle öğrencilere evreni tanıtıyor. Finikeli çocuklar kendilerini adeta uzayda gezintiye çıkaran 'Gezegen Evi'ni çok sevdi. Büyükşehir...

Finikeli çocuklar 'Gezegen Evi'ni çok sevdi

 

ANTALYA, () - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki okullarda Planetaryum (Gezegen Evi) gösterisiyle öğrencilere evreni tanıtıyor. Finikeli çocuklar kendilerini adeta uzayda gezintiye çıkaran 'Gezegen Evi'ni çok sevdi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, geleceğin bilim insanlarına esin kaynağı olabileceği bilinciyle Gezegen Evi eğitimlerini ve gösterilerini Antalya genelinde sürdürüyor. Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin tanıtıldığı Gezegen Evi, öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor. İlkokul ve ortaokul düzeyinde gösterimi yapılan Gezegen Evi, Finike'de öğrencilerle Bağyaka İlkokulu, İncirağacı İmam Hatip İlkokulu ve Ortaokulu'nda buluştu.

UZAYDA GİBİ HİSSETTİLER

Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin yapay görüntüsünün özel bir yansıtıcı yardımıyla kubbe şeklindeki tavana yansıtıldığı gösteride, çocuklar gök cisimlerini yakından tanıma fırsatı yakaladı. Uzay yolculuğuna çıkmışçasına eğlenen öğrenciler, astronomi konusunda bilgi sahibi oldu.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE