Eski ders kitapları ekonomiye kazandırılacak 

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Ücretsiz ders kitaplarını ve kullandığımız kitapları ekonomiye kazandırıyoruz' sloganıyla eski ders kitaplarının geri dönüşüm yoluyla tekrar ekonomiye kazandırılması...

Eski ders kitapları ekonomiye kazandırılacak 
TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Ücretsiz ders kitaplarını ve kullandığımız kitapları ekonomiye kazandırıyoruz' sloganıyla eski ders kitaplarının geri dönüşüm yoluyla tekrar ekonomiye kazandırılması için bir çalışma başlattı.


Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile geçtiğimiz öğretim yılı başında öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan ders kitapları toplanarak bunların geri dönüşümü sağlanacak. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, "Ücretsiz ders kitaplarını ve kullanmadığınız kitapları ekonomimize geri kazandırıyoruz. Yapmanız gereken en yakın okula ulaştırmak. Bu konuda her kesimden destek bekliyoruz. Unutmayın, 1.5 ton atık kağıttan bin 400 kilogram kağıt oluyor. Binlerce de ağaç yeşil kalıyor. Ülkemizde kağıtta geri dönüşüm oranı ise yüzde 60'tır. Bu oranı yükseltmek ise elimizdedir.. Evimizde kullanmadığımız kitapları en yakın okula teslim edelim. Ekonomimiz kazansın, biz kazanalım" dedi.


 

YORUM EKLE