Dezavantajlı çocuklar Çanakkale, İstanbul ve Ankara'yı gezdi

MERSİN, () - MERSİN'de yaşayan 10-17 yaş grubundaki 80 öğrenci; Çanakkale, İstanbul ve Ankara'nın tarihi-kültürel mekanlarını gezdi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce hayata geçirilen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve...

Dezavantajlı çocuklar Çanakkale, İstanbul ve Ankara'yı gezdi

MERSİN, () - MERSİN'de yaşayan 10-17 yaş grubundaki 80 öğrenci; Çanakkale, İstanbul ve Ankara'nın tarihi-kültürel mekanlarını gezdi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce hayata geçirilen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında düzenlenen gezilere katılan öğrencilerin konaklama ve beslenme başta olmak üzere tüm giderleri program dahilinde karşılandı.
Çanakkale'de Truva Atı, Aynalı Çarşı, 57'nci Alay, Anafartalar, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Anzak Koyu, Seyit onbaşı, Şehitlik ve tabyaları gezen öğrenciler, tekne turu yaptıkları İstanbul'da ise Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Eyüp Sultan, Yerebatan Sarnıcı gibi turistik mekanları görme fırsatı buldu. Öğrenciler son durak olan başkent Ankara'da da eski ve yeni Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni (TBMM), Anıtkabir'i ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezdi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE