Çerçioğlu'ndan kan bağışı kampanyasına destek

AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda gezici kan bağışı aracını ziyaret etti. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Aydın Kan Bağışı Merkezi,...

Çerçioğlu'ndan kan bağışı kampanyasına destek

AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda gezici kan bağışı aracını ziyaret etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Aydın Kan Bağışı Merkezi, ortaklaşa olarak kan bağışı kampanyası başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, kan bağışı kampanyasına destek için Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda gezici kan bağışı aracını ziyaret etti.

Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, Çerçioğlu'na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Atatürk Kent Meydanı'mızda yeni aracımızda kan bağışı kampanyasına bugün başlattık. Özellikle kadınlarımıza çağrı yapıyorum. Kadın bağışçı konusunda Avrupa'ya göre gerideyiz. Kadınlarımız olmadan hiçbir iş başarıya ulaşmaz. Kadınlarımız ve halkımızı Atatürk Kent Meydanına kan vermeye davet ediyorum" dedi.

Başkan Çerçioğlu, ise "Uzun süredir Kızılay ile birlikte Aydın il genelinde kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Bugün de kan bağışına destek olmak amacıyla buradayız. Kana nerede ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmaz. Kan ihtiyaç olduğunda değil, daha önceden stoklanmalıdır. Avrupa ülkelerinde kadın ve erkek kan bağışında eşit olmasına rağmen maalesef ülkemizde kadınlar bağış konusunda geride. Tüm halkımızı özellikle kadınlarımızı kan bağışına destek olmaya davet ediyorum" dedi.

Kan bağışı kampanyası Efeler ilçesinde 9-15 Nisan, Nazilli'de 9-12 Nisan arasında, Söke'de ise 10 Nisan'da düzenlenecek.

AYDIN, ()

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE