Büyükşehir Belediyesi, elektrikli 6 otobüs bünyesine kattı

KAYSERİ, () - KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından daha konforlu bir ulaşım için alınan 6 elektrikli otobüs, Başkan Mustafa Çelik tarafından tanıtıldı. Başkan Çelik, çevreci, konforlu ve sessiz olan otobüslerin yüzde 100 yerli...

Büyükşehir Belediyesi, elektrikli 6 otobüs bünyesine kattı

KAYSERİ, () - KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından daha konforlu bir ulaşım için alınan 6 elektrikli otobüs, Başkan Mustafa Çelik tarafından tanıtıldı. Başkan Çelik, çevreci, konforlu ve sessiz olan otobüslerin yüzde 100 yerli tasarım olduğunu da kaydetti.
Dünya Ticaret Merkezi önünde düzenlenen etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Yaptığımız yatırımlarla 45-50 dakikada gidilen yerleri 10-12 dakikaya indirdik. Böylece hemşehrilerimizin her sabah hayatlarına yarım saat ilave etmiş olduk" dedi.
Belediye başkanlarının görevinin kentte yaşayanların konforunu artırmak olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Çelik, bu anlayışla 135 otobüsü yenilediklerini açıkladı. Başkan Çelik, alınan elektrikli otobüslerin 0 emisyonlu, çevreci, sessiz ekonomik ve yüzde yüz yerli tasarım olduğunu da belirterek, “Bu otobüsler Şehir Hastanesi başta olmak üzere yoğun hatlarda çalışacak. Testleri şu an devam ediyor. 1 ay içinde hizmete girecek" diye konuştu. 
Büyükşehir Belediye Başkanı çelik, daha sonra basın mensupları ve vatandaşlarla elektrikli otobüse binerek bir süre yolculuk etti. Otobüste, motor sesinin hissedilmemesine dikkat çeken Başkan Çelik, bu otobüslerin dizel ve benzinli araçlara göre daha pahalı olduğunu; ancak 1/7 oranında tasarruf sağladığını kaydetti. Başkan çelik, elektrikli otobüslerin 5,5-6 yılda kendisini amorti ettiğini de sözlerine ekledi. 

FOTOĞRAFLI

 

YORUM EKLE