Burhaniye Devlet Hastanesi yeni binasında hizmete başladı

BALIKESİR’in Burhaniye ilçesinde Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Acil servisi hizmete giren hastanenin yeni binasında 5 Kasım Pazartesi’den itibaren poliklinik hizmetleri de verilmeye başlanacak. Çanakkale-İzmir karayolu...

Burhaniye Devlet Hastanesi yeni binasında hizmete başladı

BALIKESİR’in Burhaniye ilçesinde Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Acil servisi hizmete giren hastanenin yeni binasında 5 Kasım Pazartesi’den itibaren poliklinik hizmetleri de verilmeye başlanacak.

Çanakkale-İzmir karayolu kenarında hizmete giren yeni hastanede günlük bin 800 ile 2 bin dolayında hastaya hizmet verilebileceği açıklandı. Taşınma işlemi sırasında hastane çalışanları ile birlikte bizzat çalışan Başhekim Uzman Dr.Yalçın Vurulalmaz, modern bir hizmet binasına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yeni binada hizmete başladıklarını anlatan Vurupalmaz, “Hastanemizde 46 iki kişilik, 16 tek kişilik, 6 mahkûm yatağı ve ilk etapta 17 yoğun bakım, 4 yeni doğan yoğun bakım, 10 acil müdahale. 10 fizik tedavi, 16 diyaliz yatağı yer almaktadır. Hastanemizde 4 ameliyat salonu, 25 poliklinik, 2 acil muayene odası, yer almakta, 24 uzman doktor, 14 pratisyen hekim, 192 sağlık çalışanı olmak üzere toplam 360 personelle 30 bin 77 metre kare kapalı alanda, günde ortalama bin 800-2 bin hastaya hizmet vermeyi planlıyoruz. Hastane ekibimize son bir yıl içinde 2 ortopedi, 2 kulak boğaz burun, 1 kadın doğum, 1 göz, 1 dahiliye, 1 nöroloji ve  1 kardiyoloji uzmanı  katıldı. Hastanemizde, birçok ameliyat ve tıbbi girişim yapılmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde Şehir Hastanesinde bulunan MR cihazının alınması sözü alınmıştır. Hastanemize Çanakkale ve İzmir gibi illerin ilçelerinden de hasta gelmektedir” dedi.

Sefer TALAY/BURHANİYE (Balıkesir), ()

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE