'Bir Çocuk Bin Gülüş' bayramda 400 çocuğu sevindirdi

KARŞIYAKA Belediyesi tarafından uygulanan ‘Bir Çocuk Bin Gülüş’ projesi sayesinde şu ana kadar 15 bin çocuğun zorunlu ihtiyaçları karşılandı. Karşıyaka Belediyesi Vecdi Altay Çocuk Kulübü bünyesinde hayata geçirilen ‘Bir Çocuk...

'Bir Çocuk Bin Gülüş'  bayramda 400 çocuğu sevindirdi

KARŞIYAKA Belediyesi tarafından uygulanan ‘Bir Çocuk Bin Gülüş’ projesi sayesinde şu ana kadar 15 bin çocuğun zorunlu ihtiyaçları karşılandı.

Karşıyaka Belediyesi Vecdi Altay Çocuk Kulübü bünyesinde hayata geçirilen ‘Bir Çocuk Bin Gülüş’ projesi büyüyor. İlk etapta Karşıyaka’daki ihtiyaç sahibi çocuklar ve hayırseverler arasında köprü olan proje, giderek çoğalan gönüllü ordusu sayesinde Türkiye’yi sardı. İzmir’in farklı ilçeleri ile Giresun, Van, Diyarbakır, Ağrı, Muş, Şırnak, Batman, Konya, Kars, Gaziantep, Uşak, Bitlis ve Şanlıurfa gibi 40’a yakın kentteki çocuklara yardım eli uzatıldı. Projenin başladığı 7 aylık süreçte destekçi firmalar ve hayırseverlerin bağışlarıyla, ayakkabı, bot, kazak, mont, kitap, battaniye, erzak paketi ve kırtasiye seti gibi eşya ve malzemeler temin edilerek yerlerine ulaştırıldı. Okulların yanı sıra çeşitli kütüphane ve hastanelere de ihtiyaç malzemeleri gönderildi. Örnek uygulama sayesinde, bugüne kadar 15 bin çocuğun eksikleri tamamlandı. Sadece bayram boyunca 400 çocuğa ve aileye giyim, bayram erzak paketi, oyuncak, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Projeye katkı sağlamak isteyenlerin (0232) 364 14 28 numaralı telefondan detaylı bilgi alabileceği belirtildi.

İZMİR, ()

FOTOĞRAF

YORUM EKLE