Belediye başkan yardımcısı son yolculuğuna uğurlandı

YAKALANDIĞI amanız hastalığa yenik düşen Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Olcay Çokar son yolculuğuna uğurlandı. Olcay Çokar'ın cenazesi ilk olarak Odunpazarı Belediyesi önüne getirilerek tören düzenlendi. Törene Odunpazarı...

Belediye başkan yardımcısı son yolculuğuna uğurlandı
YAKALANDIĞI amanız hastalığa yenik düşen Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Olcay Çokar son yolculuğuna uğurlandı.
Olcay Çokar'ın cenazesi ilk olarak Odunpazarı Belediyesi önüne getirilerek tören düzenlendi. Törene Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt dışında Olcay Çokar'ın ailesi, Odunpazarı Belediyesi çalışanları ve çok sayıda sevenleri katıldı. Törende konuşma yapan Başkan Kurt şunları söyledi:
"Odunpazarı Belediyesi çalışanları ve Başkan Yardımcısı Olcay Çokar'ın değerli ailesi, sevenleri ve tüm Eskişehir'in başı sağolsun. Zor konuşmalardan birini yapıyoruz. Olcay hanımla mesai arkadaşlığı dışında dost olduk, kardeş olduk. Gerçekten kararlı ve tutarlı kişiliğiyle, bizi başarıya taşıyanlardan birisi oldu. İlk defa Sosyal İşler Müdürümüz İbrahim bey Olcay hanımla beni tanıştırdı. Gezi eylemlerinde dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın katilleri bugün cezasını çekiyorsa bunda Olcay Hanım'ın payı çok büyüktür. Silinen görüntüleri o kurtarmıştır. Gezi olaylarındaki bilgisayar kayıtlarıyla ilgili Olcay hanımın baskı gördüğünü söyledi. Bizim için bu cesurluk bu cesaret ciddi bir referans oldu ve tereddütsüz Odunpazarı Belediyesi'nde çalışmaya başladık. 3 yıl gibi kısa bir sürede de Olcay Hanım Odunpazarı'na kendisini sevdirdi. Bütün çalışanlarımıza başsağlığı diliyoruz. Olcay hanımın yerini dolduramayacağız. Odunpazarı Belediyesi olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız.   Ailesine ve çocuklarına sabır diliyorum ve ileriki hayatlarında başarılı olmalarını diliyorum, çünkü anneleri öyle isterdi. Allah Rahmet eylesin, hepimizin başı sağolsun."
Konuşmaların ve duaların okunmasının ardından Olcay Çokar'ın cenazesi Sazova Mahallesi Karabayır Bağlar Camii'ne götürüldü.  Burada kılınan cenaze namazının ardından Çokar, Asri Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.
-

YORUM EKLE