Başkan Yılmaz çocuklar ve gençlerle buluştu

BALIKESİR'in merkez Karesi Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Halk Dansları Topluluğu'ndaki çocukların ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin konuğu oldu.  Karesi Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz,...

Başkan Yılmaz çocuklar ve gençlerle buluştu

BALIKESİR'in merkez Karesi Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Halk Dansları Topluluğu'ndaki çocukların ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin konuğu oldu. 

Karesi Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz, Karesi Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kent Konseyi Çocuk Meclisi Halk Dansları Topluluğu ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerini ziyaret etti. İlk olarak çocuklarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, çocukların Kent Konseyi'nin hizmet binasında açılan kurstaki çalışmalarına katıldı. Çocuklar ve gençlerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Yılmaz, “7 gün 24 saat yaşayan, çalışan bir kent konseyimiz var. Bütün meclislerimiz aktif bir şekilde çalışıyor. Çocuk Meclisimiz kültürümüzün en önemli parçalarından biri olan halk oyunlarını öğreniyor, öğrenirken de eğleniyor. Aynı şekilde Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz de 3 yıldır bizlere ve şehrimize çok büyük katkıda bulunuyor. Gençlerimizin şehirle ilgili dertlenmeleri beni çok memnun etti. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yönetiminde söz sahibi olduğu bir şehir için çalışıyoruz" dedi.

KENT KONSEYİNE TEŞEKKÜR

Karesi Kent Konseyi Hizmet Binasında bilgisayardan kodlama atölyelerine, eğitimlerden halk danslarına kadar birçok faaliyetin yapıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, "Üniversitedeki gönüllü hocalarımız, milli eğitimdeki gönüllü öğretmenler ve gençlerimizle, bayanlarımızla, engellilerimizle beraber yaşayan bir Kent Konseyi. Ben Karesi Kent Konseyi Başkanımız Mürsel Sabancı'ya bizleri böyle güzel bir çatı altında topladığı için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇAN BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞIYORUZ

Dünyanın hızla değiştiği bir dönemde gençliğe yapılacak yatırımların büyük önem arz ettiğini ifade eden Başkan Yılmaz, "Karesi Belediyesi olarak tıpkı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği 'gençlerin gerisinde kalan değil; onların önünü açan, rota çizen' bir anlayışla çalışmalarımıza yön veriyoruz. Onların yanında kendimi her zaman iyi hissediyorum. Çünkü onların dinamizmi ve enerjisi şehrimiz ve ülkemiz için bana büyük bir umut veriyor" dedi.

Devrim DERİN/BALIKESİR, ()

FOTOĞRAFLI
 

YORUM EKLE