Anka ailesi, Atatürk’ü andı

GAZİANTEP, () - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80'inci yıldönümünde Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde düzenlenen törenle anıldı. Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80'inci yılında...

Anka ailesi, Atatürk’ü andı

GAZİANTEP, () - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80'inci yıldönümünde Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80'inci yılında Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde saygı ve özlemle anıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde de saat 09:05’te hayat durdu. Hastane yönetimi, doktor ve sağlık çalışanlarının yanı sıra hasta ve hasta yakınlarının da dahil olduğu anma töreninde saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

Anma töreninde Özel Gaziantep Anka Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Zeynel Beyhan’ın yaptığı konuşma ise herkesi duygulandırdı. Prof. Dr. Beyhan konuşmasında ‘ Beni Türk hekimlerine emanet edin’ diyecek kadar kendi insanına güvenen, tıbbın ileri gitmesi için her türlü imkanı sağlayan bir lidere layık olabilmek için biz sağlıkçılar olarak var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Onun bize yol gösteren ilkelerinden ayrılmayacağımıza söz veriyor Atamızı saygı, minnet ve özlemle anıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

YORUM EKLE