Anadolu Nefesli Beşlisi Tarsus'a geliyor

MERSİN, () - MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali', Anadolu Nefesli Beşlisi'ni Tarsus'ta ağırlayacak. Kuruluş amaçlarını Anadolu değerlerini hem Türkiye, hem de dünyaya tanıtmak olarak değerlendiren...

Anadolu Nefesli Beşlisi Tarsus'a geliyor

MERSİN, () - MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali', Anadolu Nefesli Beşlisi'ni Tarsus'ta ağırlayacak.
Kuruluş amaçlarını Anadolu değerlerini hem Türkiye, hem de dünyaya tanıtmak olarak değerlendiren Anadolu Nefesli Beşlisi, Avrupa'dan Anadolu'ya projesiyle 27 Nisan saat:20.00'de St. Paul Müzesi'nde sahne alacak. Anadolu Nefesli Beşlisi, J. Ibert, F.Lehar, I. Iwanow, Ferit Tüzün, gibi klasik müzik bestecilerinin eserlerinden örneklerle birlikte, Aşık Veysel ve kendi düzenlemelerinden oluşan zengin bir repertuvarı seslendirecek. Topluluk, Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk, Hüseyin Uçar isimlerinden oluşuyor. Konserde, soprano Semin Dikmen Töre ve bariton T. Enver Töre, düzenlemesi Kıvanç Fındıklı'ya ait olan türküleri seslendirecek. Eşsiz tarihi mekanlarıyla göz kamaştıran Tarsus, klasik müzik ve türkülerimize ev sahipliği yaparak Anadolu Nefesli Beşlisi'ni sanatseverleri ile buluşturacak.

FOTOĞRAFLI

 

YORUM EKLE