AK Parti İzmir İl Başkanlığı yol haritası belirlendi

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği Seçim Koordinasyon Kampı ikinci gününde devam etti. Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) sunumuyla başlayan toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, milletvekili Mahmut Atilla Kaya,...

AK Parti İzmir İl Başkanlığı yol haritası belirlendi

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği Seçim Koordinasyon Kampı ikinci gününde devam etti.

Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) sunumuyla başlayan toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, belediye başkanları, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat üyeleri katıldı. SKM Başkanı, Siyasi ve Hukuki İşler İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Özkan, seçim sürecinde izlemesi gereken stratejilere değinerek, ilçelerin mail koordinasyonunu sağlayacak, aynı zamanda iletişime yardımcı olacak bireylerin bulunması gerektiğini dile getirdi. Aynı zamanda İzmir'in demografik yapısı hakkında bilgi veren Özkan, İzmir'i Bakırçay Havzası, Küçük Menderes Havzası, Yarımada ve Metropol olarak dört bölüme ayırdı. Bu bölgelerdeki demografik yapıları detaylı olarak ele alan Özkan, gençlerin seçimler üzerinde belirleyici faktör olduklarının altını çizerek, İzmir genelinde 500 bin genç seçmenin olduğunu ve bunun 5'te 1'inin AK Parti'ye oy verdiğini belirtti. AK Parti olarak 24 Haziran seçimlerinde daha fazla genç seçmenden oy alınması gerektiğini kaydetti.

Sunumun ikinci bölümünde 24 Haziran seçim döneminin ramazan ayına denk geldiğini belirten Özkan, seçim stratejisinin bu ayda yapılacak etkinliklerle koordineli yürüyeceğini kaydetti. Bu kapsamda 30 ilçeye belirli günlerde 30 büyük iftar ve sahur programının düzenleneceğini belirten Özkan, "İlçelerimiz ise kendi programlarını yapacak ve uygulayacaklar. İl Başkanı Aydın Şengül'ün destekleriyle 30 günlük ramazan sürecinde 250 bin kişilik yemek, vatandaşa hizmet olarak sunulacak" diye konuştu.

İZMİR, ()

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE