Adana Üreten Kadın Festivali start verdi

ADANA İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından Adana'da ilk kez düzenlenen 'Üreten Kadın Festivali' başladı. 75. Sanat Galerisinde düzenlenen festivalin açılışına CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın...

Adana Üreten Kadın Festivali start verdi
ADANA İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından Adana'da ilk kez düzenlenen 'Üreten Kadın Festivali' başladı.
75. Sanat Galerisinde düzenlenen festivalin açılışına CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın eşi Beyhan Demirtaş, Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Adana Büyükşehir  Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Seyhan Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, TÜİK Müdürü Orhan Deha Dede,  ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez'in yanı sıra davetliler katıldı.
Festivalin açılış konuşmasını yapan İŞKAD Başkanı Berman Mantı, "Bu festivalde yola çıkarken bizim için sadece bir proje olan bu girişim üreten kadınlarımızı, onların emeklerini, eserlerini, çabalarını, mücadelelerini, isteklerini görünce proje kelimesi bir davaya, kadın kelimesi üretime, istek kelimesi coşkuya ve çok kıymetli katılımlarınızla bu düşünce bir festivale dönüştü. İŞKAD olarak tek bir arzumuz var. Üreten kadınlarımızın önündeki bulutu kendi ellerimizle dağıtmak, tüm kadınlarımıza öncülük edip, iş ve üretim yolunu açmaktır" dedi.
Konuşmaların ardından festivale katılan üreten kadınlar arasında düzenlenen 'En İyi İşçilik Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından protokol stantları gezdi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE