Birinci Yıl dönümünde 15 Temmuz  darbe girişimi..

15 Temmuz darbe girişimi her birimiz için ayrı ayrı anlamlar ifade etse de hepimiz için ifade ettiği ortak anlamları vardır. 
15 Temmuz Şehit Aileleri için kan, gözyaşı, acı, ızdırap ifade etse de ömür boyu yaşayacakları haklı gururu ifade etmektedir. 

15 Temmuz Gaziler için ömürleri boyunca onurla, gururla taşıyacakları bir nişanı ifade etmektedir. Vatanlarına karşı görevlerini yapmanın mutluluğu ve Sevincini ifade etmektedir. 

15 Temmuz gecesi vatanını, bayrağını, onur ve Şerefini korumak için sokaklara çıkıp da Şehit ve Gazi olamayan bütün vatandaşlarımız için vatanını, bayrağını, onur ve şerefini çiğnetmemenin verdiği haklı gururu, darbecileri geri püskürtmenin, yenmenin verdiği mutluluğu ifade etmektedir. 

15 Temmuz'un bütün dünyayı verdiği mesaj ise "halk iradesinin üzerinde hiç bir güç yoktur, halka rağmen birşeyler yapmak isteyenlerin sonu tıpkı 15 Temmuz darbecileri gibi hüsranla sonuçlanacaktır". 

15 Temmuz darbe girişimin dünyaya verdiği bir diğer net mesaj ise "Türkiye üzerinde emelleri olanlar şunu bilmelidir ki Türkiye asla herhangi bir Ortadoğu ülkesi değildir.Türkiye Osmanlı'nın devamıdır, yeri ve zamanı gelince bütün şer odaklarına karşı koyacak güce ve iradeye fazlasıyla sahiptir" mesajını vermiştir. 

15 Temmuz darbe girişiminin darbecilerde uyandırdığı duygu yerine, uyandırması gereken duygu ise vatanına ve milletine karşı ihanet etmenin verdiği mahcubiyet, utanma duygusu, pişmanlık gibi duygular olması gerekirken, Bunların yerine aymazlık, yüzsüzlük, pişkinlik, şımarıklık gibi duygular uyandırmıştır. Mahkemelerde sergiledikleri iki yüzlü tutumları, darbeci olmadıkları yönünde inkarcılığa başvurmaları, olayın verdiği mahcubiyeti yaşamamaları, mahkeme salonlarında sırıtmaları, bir birleriyle şakalaşmaları insanlıktan, insan onuru ve Şerefinden ne kadar uzak olduklarının en açık göstergesidir. Bütün bu özellikleri FETÖ'cülerin en tipik özellikleridir. 

15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ'nün ruh ortağı olan PKK ve benzeri diğer Terör örgütlerinde ve PKK'nın siyasi uzantısı konumunda olan HDP'de uyandırdığı duygu ise darbenin başarısız olmasının verdiği hayal kırıklığı, kin, öfke ve vatandaşın dik duruşunun kendilerinde yarattığı hayret ve şakınlık duygusunu ifade etmektedir. 

15 Temmuz darbe girişiminin CHP'de ve CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU'nda uyandırdığı duygu ise biraz karışık duygulardır.Darbe girişiminin ilk saatlerindeki sevinç, umutlu bekleyiş ve gelecekle ilgili hayallerden oluşan güzel duygular, saatler ilerledikçe darbenin başarısız olacağının anlaşılmasıyla yerini bir fırsatı daha tepmenin verdiği hayal kırıklığı, orduları savaşı kaybedip yenilen bir komutanın sahip olacağı sinir, kin ve öfke gibi duygular başta KILIÇDAROĞLU olmak üzere bütün saz ekibinin o gece yaşadığı duygulardı. 

CHP lideri o gece ve daha sonra darbecilere karşı takındığı korkak ve teslimiyetçi tavırları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe hitabesinde kullandığı " Gaflet, Dalalet ve Hatta hıyanet içinde" bulunarak yurdumuzu işgal etmek isteyen içteki ve dıştaki hainlere adeta kol kanat germiş, bunları her ortamda desteklemiş ve desteklemeye devam etmektedir. Bu tutumu ile Atatürk'ün kurmuş olduğu bir partinin genel başkanlık koltuğuna asla yakışmamaktadır. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün ömrünü ülkenin birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için harcamış büyük bir komutandır. Atatürk'ün kurmuş olduğu partinin başına geçen KILOÇDAROĞLU 249 vatandaşımızın, vatanın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda ettiği, iki binin üzerinde vatandaşımızın Gazi olduğu böyle bir darbe girişimine kontrollü darbe diyerek adeta darbecileri suçsuz gösterme çabası içine girmiştir. 


Sonuç olarak Terör örgütlerinin, dış güçlerin, CHP ve HDP gibi siyasi partilerin 15 Temmuz darbe girişimi ve ihanet kalkışması için ne düşündükleri, nasıl duygular beslediklerinin çokta bir önemi yoktur. Önemli olan vatandaşımızın ne düşündüğü ve nasıl bir tavır takındığıdır. Vatandaşımız darbe girişimini bir Terörist bir faaliyet olarak görmekte, darbecileri de net bir şekilde Terörist olarak görmektedir. Bunun ötesindeki yaklaşımlar, ihanetçileri ve teröristleri destekleyen açıklamalar ve yaklaşımlar yok hükmünde olup, gelecek nesillerimize göstereceğimiz birer ihanet belgesi olarak tarihteki yerini koruyacaktır. 
Birinci yıl dönümünü haklı bir şekilde onurla, gururla kutladığımız darbe girişiminde Şehit olan bütün Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Gazilerimize uzun sağlıklı ömürler diliyoruz. Darbe gecesi gösterdiği dik duruştan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

YORUM EKLE