Ülke olarak 35 yıldır terörle ve teröristle mücadele ediyoruz.Bu mücadele sonucunda binlerce askerimiz,polisimiz,güvenlik korucumuz,kamu görevlilerimiz şehit edildi. Bunun ötesinde altı binin üzerinde Kürt kökenli Zaza kökenli bölge vatandaşımız hunharca katledildi. Bugün bölgede her dağın her taşın üstünde PKK Terör örgütünün yaptığı katliamların izine rastlıyoruz.

Bu sivil vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşuyor. Tek suçları insan olmak ve bölgede yaşamaktı. Çoğu Türkçe dahi bilmiyordu. Üstelik bu Kürt kökenli,Zaza kökenli vatandaşlarımızı acımadan katledenler bunu sözde Kürt halkının hakkını savunuyoruz iddiası ile yapıyorlar.

Sadece vatandaşlarımızı katletmekle kalmıyorlar , devletin halkımıza sunmaya çalıştığı hizmetleri engelliyorlar.Okullar yakılıyor , Camiler yakılıyor , öğretmenler , doktorlar Şehit ediliyor , Köylere hizmet götüren kamu araçları yakılıyor , mayınlar döşenmek suretiyle köprüler,menfezler tahrip ediliyor . Vatandaşımızın eğitim , ulaşım ve hizmetlere erişim hakları elinden alınıyor , her şeyden önemlisi insanımızın en doğal hakkı olan yaşam hakkı elinden alınıyor.

Bölgedeki Kürt kökenli , Zaza Kökenli vatandaşımıza giden  hizmetleri engelleyenler , Kürt halkının hakkını savunuyorum diyenler en büyük zararı bölge halkına verdiler. Üstelik PKK bölge halkına bu zulmü yaşatırken Kürt halkını savunuyoruz diye siyaset yapan, PKK'nın arka bahçesi konumunda olan HDP'de PKK'ya çanak tutmuştur.Kürt halkının yanında olması gereken HDP savunduğu PKK'nın faaliyetlerine destek vermiştir.
Kürtlere,Zazalara hayatı çekilmez hale getirenler Kürt olabilir mi ? Kürt kürdü öldürür mü? Kürt kürdün kundaktaki bebeğini katleder mi?
Bölge halkının büyük çoğunluğu PKK'nın bir Kürt hareketi olmadığını ,bir terör organizasyonu olduğunu geçmişten beri biliyordu.

Büyük çoğunluğu baskı ve şiddet altında PKK'ya destek vermek istemediği halde zorla baskı altına alındı.PKK'ya destek vermeyenler PKK Terör örgütü tarafından acımasızca katledilerek cezalandırıldı. PKK'nın bu şekilde yüzlerce köyde,mezrada yaptığı toplu katliamların izlerini görüyoruz.
Özellikle PKK'nın bir Kürt hareketi olduğunu düşünerek destek veren bölge halkının bir kısmının bu desteği PKK'yı bu kadar uzun süre ayakta tutmuştur.

Daha önce PKK'nın ve HDP'nin Kürt halkını savunup savunmadığı bölge halkı arasında tartışma konusu olsa da, özellikle çözüm sürecinde PKK'nın barışı kardeşliği ve bölgede huzuru istememesi,hükümetin bölgede barışı huzuru kardeşliği tesis edici adımlarını sabote etmesi , bu barış adımlarını  kışkırtıcı tahrik edici adımlarla bozması , bölge halkının kapılarının önüne çukurlar kazması , okulları , camileri yakıp yıkması , sözde mahkemeler kurup halkı sorgulaması , sözde vergi daireleri kurup halkı haraca bağlaması , sözde PKK şehitlikleri inşa etmesi , günlerce kara yollarını kesip propaganda yapması, bölge halkının çocuklarını zorla dağa kaçırması,bölge halkının PKK'nın gerçek yüzünü görmesine vesile olmuştur.

Halk PKK'dan tiksinmiş , bıkmış ve nefret eder hale gelmiştir. Bu durum HDP içinde değişmemiştir. Bölge halkı Türkiye Büyük Millet Meclisinde sorunları çözmeleri , halka hizmet sunmaları için oy verdiği HDP'nin halka hizmet etmek yerine PKK'ya hizmet etmesi, HDP'li Belediyelerin PKK'nın kamplarına dönüşmesi , HDP'li Belediyelere halka hizmet için gönderilen kaynakların PKK'ya mali kaynak olarak aktarılması, HDP'li yöneticilerin isteyerek ve alanen PKK'yı desteklemesi , sırtlarını PKK'ya PYD'ye dayadığını söylemesi,bölge halkının HDP'nin gerçek yüzünü görmesine vesile olmuştur.

Bölge halkı PKK'nın ve HDP'nin Marksist ,Ateist ve Leninist bir düşüncenin ürünü olduğunu , Kürt halkının en büyük düşmanları olduğunu,  dış güçlerin maşası ve taşeronu olduğunu , Çanakkale'de atalarımızı yenemeyen Haçlı zihniyetinin günümüzdeki uzantılarının intikam duygusuyla PKK'yı ve HDP'yi ellerini yakmamak için kullandıkları maşadan ibaret olduğunu net bir şekilde görmüştür.

Geçmişte çeşitli nedenlerle bunlara destek veren bölge halkının özellikle 15 Temmuz darbesi sonrası büyük fotoğrafı görerek desteğini çektiğini,bölgede PKK,HDP başta olmak üzere FETÖ ve diğer  terör örgütlerine karşı yapılan teröre telin mitinglerinde ve demokrasi  nöbetlerinde net bir şekilde göstermiştir.

Bölge halkının önümüzdeki günlerde de bu tavrını sürdüreceğine olan inancımız tamdır. Ülke olarak birliğe,beraberliğe ve  kardeşliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde bölge halkının bütün terör örgütlerine ve arkasındaki uzantılarına karşı göstermiş olduğu dik duruş her türlü takdirin üzerindedir. Devletimizin bölge halkının bu dik duruşu karşısında tepkisiz kalmayarak terörden dolayı sosyal,ekonomik  ve kültürel anlamda geri kalmış , bir çok hizmetten mahrum bırakılmış bölge halkının bu mağduriyetini süratli bir şekilde gidermelidir.Bu da bölgeye barışın, huzurun ve kardeşliğin yeniden hakim olmasına vesile olacaktır.

Bundan dolayı şer gibi  görünen çözüm süreci de , çukur siyaseti de , 15 Temmuz darbe girişimi de hayra vesile olmuştur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kadir çintay 2017-01-11 11:03:50

başkanım tebrik ederim

Avatar
Orhan 2017-01-11 11:12:59

Tarafsız ve cesur yazılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim.Allah Yar ve yardımcınız olsun.

Avatar
Ramazan 2017-01-11 11:13:42

Başkanım bölgenin halinden ancak senin gibi bölgede yaşamış insanlar anlar yılaryılı bu zülümü kürt zaza kökenli insanlar çekti pkk en büyük zararı bölge insanına vurdu.başarılar dilerim başkanım

Avatar
Mesut BAYSAL 2017-01-11 11:52:23

Kaleminiz karanlıkta kalan yanları aydınlatma aracı olarak iyi kullanıyorsunuz. Başkan seni takdir ederek başarılar dilerken, hain için zehir kusan keskin ve cesur yazılarınızı da beklerim. Saygı ve Sevgilerimle...

Avatar
Ramazan dursun 2017-01-11 12:14:08

Bu ülkede milet artık huzur ve güven istiyor.aş istiyor.

Avatar
Hasan hüseyin erdoğan 2017-01-11 13:13:35

Haber 24 köşe yazınız hayırlı olsun sayın başkanım yazınızı okudum Çok güzel olmuş herşeyi güzel ifade etmişsiniz türkiyenin sizin gibi uzman ve dobra dobra yazarlara ihtiyacı var sayın başkanım ağzına yüreğine sağlık teşekkür ederim

Avatar
Necmettin Tetik 2017-01-11 14:35:20

Başkanım başarılarınız daim olsun, pkk bir terör örgütüdür, Marksist Leninist bir örgüttür, Kürt halkını zaza halkını temsil edemez,Kürdün Zazanın inandığı İslam dinine düşmandır.Devlet ve millet düşmanı olan DEAŞ FETO/PYD DHKPC ve PKK gibi sağ ve sol örgütlere arka bahçe olan siyasiler bu terör örgütlerinin havuzlarını tıkabasa doldurmuşlar, vatandaş siyasilerden,teröristler kadar itibar görmedi,hal böyle olunca vatandaş yoksullaştı, terör örgütleri ve işbirlikçileri Karun gibi zengin oldu. Allah'tan diliyorum ve yalvarıyorum sağ ve sol ne kadar terör örgütü varsa ve işbirlikçileri kimler ise, bunlara maddi manevi güç kuvvet veren sağdan ve soldan ne kadar siyasi varsa iki cihanda Allah onları rezil ve rüsvay kahr ve perişan etsin

Avatar
Fahir 2017-01-11 20:06:24

Baskan tebrik ederim Allah yardımcımız olsun