Başkanlık Seçimi Derhal Yapılmalıdır!

2019 yılında yapılması düşünülen Başkanlık seçiminin en kısa sürede yapılması başta ülkemiz olmak üzere, ülkemize umut bağlayan bütün dünya mazlum ve mağdurlarının beklentisidir.

Çok fazla hissetmesek de ülkemiz çok zor ve zahmetli bir süreçten geçiyor. Denizlerin dalgalı, hatta fırtınalı olduğu bu ortamda gemi kaptanının güçlü olması gerekmektedir. Bu zor süreçte bu puslu havada gemisini sağ salim gideceği limana götürecek tek lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Başta ülkemiz olmak üzere dünyadaki bütün mazlum ve mağdurların Sayın Erdoğan’a ihtiyacı vardır. Süriye’nin, Filistin’in, Myanmar’ın, Irak’ın, Sudan’ın, Yemen’in, Doğu Türkistan’ın Erdoğan’a ihtiyacı vardır.Erdoğan’sız geçen her saniye ülkemiz için, dünya müslümanları için, kimsesizler için, mazlum ve mağdurlar için bir kayıptır. Sayın Erdoğan’ın gemi her gün su almakta iken 2019 beklemesi doğru değildir ve hepimiz için kayıptır.

2023 hedeflerine emin adımlarla yürüdüğümüz bu günlerde Sayın  Erdoğan’sız geçen iki yıl bizim için telafisi olamayacak büyük kayıptır. ABD’nin İran’ı iç savaşa sürüklemeye çalıştığı ve İran’dan sonra da sıranın Türkiye’ye geleceği ihtimalinin çok güçlü olduğu bir ortamda Sayın Erdoğan’sız geçen her saniye çok ama çok büyük kayıptır. Suriye’de, Filistin’de yaşananlar, diğer Ortadoğu coğrafyasında yaşananlar ortada iken Sayın Erdoğan’ın Başkan olarak ülkemizin başına geçmemesi büyük kayıptır.

Başta vatandaşlarımız olmak üzere bütün dünya müslümanlarının gözü kulağı Sayın Erdoğan’ın Başkan olarak Ülkemizin başına geçeceği gündedir. Bunları söylerken kimseye yaranmak hevesinde asla değiliz. Bizim yaranmaya çalıştığımız tek gerçek ülkemizin menfaatleridir. Bu bir gerçektir ve ülkemiz için çok elzemdir.
Bu gerçekler ışığında Sayın Erdoğan’ın 2019 Kasım ayında yapılacak Başkanlık seçimini en kısa zamanda yapma kararı alarak halkımızın beklentisini karşılamalıdır.

Millet iradesine sonuna kadar inanan Sayın Erdoğan’ın milletimizin bu haklı talebini derhal yerine getirmelidir. Bu karar dünya müslümanları için son yüz yılda alınmış olan en önemli karar olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Latif asığçel
Latif asığçel - 1 yıl Önce

Seçimi erkene alsınlar

memet
memet - 1 yıl Önce

Evet sayın başkanım çok haklısınız bir an önce bu seçimin yapılması lazım Taktir ALLAH cc hünün tedbir devlet büyüklerimizin saygılar

Savaş Karaçam
Savaş Karaçam - 1 yıl Önce

Oldukça isabetli bir tespit. ABD’nin 1994 yılında gündemine aldığı Ortadoğu ve Türkiye projeler Sn. Erdoğan liderliğindeki Yeni Türkiye engeliyle karşılaştı. Şimdi ya ABD ya da Türkiye meydanı terk edecek. BM Genel Kurulu’nun Kudüs oylamasıyla ABD dünyada yalnız kalmıştır ve bu sonuçtan Sn. Erdoğan’ı veTürkiye’yi sorumlu tutmaktadır. Bir, iri ve diri olmak zorundayız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sade ve çevik dinamikleri bürokratik oligarşiyi ve hantallığı ortadan kaldıracaktır. Katılım ve karar mekanizmalarının sade, çevik, yerli ve milli bir yapıya kavuşturulması acilen mümkün kılınmalıdır.