Az önce açıklandı! 12.600 TL adınıza karşılıksız olarak yatıyor! Başvuruları e-devlet'ten yapılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemelerine tam gaz devam ediyor. Bu anlamda vatandaşlara senelik toplam 12.600 TL veriliyor.

Güncel 21.12.2022 - 09:26 21.12.2022 - 09:27 Alp Eren

Başvuruları e-devlet'ten yapılıyor... Az önce açıklandı! 12.600 TL adınıza karşılıksız olarak yatıyor! Yardım için yapılan başvurunun sonunda yardım için aile uygun görüldüğünde bu ailelere 1 en az 450 TL yatırılacaktır. Bu destek ödemelerini almak isteyenler başvurularına e-devlet üzerinden yapabilirler. Yapılacak olan başvurularda ailede çalışan kişi var mı, kazancı ne kadar, kişi başına düşen miktar ne kadar gibi hesaplamalar yapılmaktadır. Böylece ailenin ihtiyaç durumu belirlenip destek ödemesi yapılmaktadır. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ödemeleri Ne Kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemelerine başvuranlara yapılacak olan ödemeler 12 ay boyunca yapılıyor. Her ay bu yardımlar 450 ile 600 TL arasında ödeniyor. Bu ödemeler sonunda yapılan aile destek ödemeleri yıllık 5.400 TL ile 7.200 TL gibi tutara denk gelmektedir. Bu destekler yıllık olarak planlanmaktadır. 

Aile destek paketleri sayı olarak çok fazladır. Bu destek paketlerinin her birinin özellikleri farklı şekillerde sunulmaktadır. Çok sayıda vatandaşı ilgilendiren bu destek ödemeleri için ihtiyaç durumunda olan ailelerin başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınmaktadır. Bu desteklerden tüm ihtiyaç sahibi aileler faydalanabilmektedir. 12 ay boyunca düzenli olarak ödenecek destek paketi başvuruları e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

haber24.com özel haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@