Milli Takım puan durumu ve kalan maçları (Romanya-Türkiye)

Milli Takım puan durumu ve kalan maçları (Romanya-Türkiye)

Romanya Türkiye maçı Milli Takım'ın 2-0'lık zaferi ile sonuçlandı. Romanya Türkiye maçı müthiş bir atmosferde oynandı. Romanya Türkiye maçı bugun.com.tr'den canlı anlatımla verildi.

Romanya Türkiye maçının skoru Türkiye'ye ilaç gibi geldi. Romanya Türkiye maçını 2-0 kazanan Milli Takım, Fatih Terim ile kendini buldu.

Cuma günü Andorra’yı İstanbul’da 5’leyen Ay-Yıldızlı takım dün de gruptaki ölüm-kalım maçında deplasmanda Romanya’yı yerle bir etti.Brezilya 2014 yolunda play-off oynama umudunu son iki maça taşıdı.

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’ndaki en kritik maçında Türkiye, deplasmanda Romanya’yı 2-0 mağlup etti. Ay-Yıldızlılar bu sonuçla play-off’a gitme şansını kuvvetlendirdi.

6. DAKİKA: Savunmada kaleci Volkan ile Caner arasındaki anlaşmazlıkta araya girerek topa sahip olan Pintilii’nin şutunu, Volkan son anda kornere gönderdi.

10. DAKİKA: Hızlı gelişen atakta Umut’un pasında Burak, ceza sahasında karşı karşıya pozisyonda yaptığı zayıf vuruşta, kaleci Tatarusanu’yu geçemedi.

14. DAKİKA: Soldan gelişen Romanya atağında Volkan’ın uzaklaştırmak istediği top sol çaprazda Tanase’nin önünde kaldı. Onun aşırtma vuruşunu Caner çizgi üzerinde kafayla çıkardı.

22. DAKİKA: Caner’in soldan ortasında, ceza sahasında Burak, iki savunma oyuncusu arasından yaptığı şık kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu: 0-1.

53. DAKİKA: Gökhan Töre, rakip yarı alanda iki rakibinden sıyrılıp ceza alanına giren Umut'a ara pasını attı ama Umut karşı karşıya durumda topu kaleciye nişanladı.

69. DAKİKA: Gelişen Romanya atağında ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Popa'nın sert şutu sol direkten döndü ve ardından savunmamız topu kornere gönderdi.

90+2. DAKİKA: Gelişen kontra atağımızda Arda’nın pasında ceza alanında topla buluşan Mevlüt, ceza alanında düzgün açıyı bulduktan sonra sağ çaprazdan plase vuruşunda topu ağlara gönderdi: 2-0.

Bu golle maç sona erdi.

Milliler yalnız kalmadı

Türk ta­raf­tar­lar, bü­yük önem ta­şı­yan kar­şı­laş­ma­da Mil­li Ta­kı­mı yal­nız bı­rak­ma­dı. Maç­ta Türk ta­raf­tar­lar için 2 bin 700 bi­le­tin ay­rıl­dı­ğı be­lir­ti­lir­ken, ço­ğun­lu­ğu­nu Ro­manya’da ya­şa­yan va­tan­daş­lar ol­mak üze­re yak­la­şık 2 bin ki­şi ken­di­le­ri­ne ay­rı­lan tri­bün­de yer ala­rak Ay-Yıl­dız­lı­la­ra des­tek ver­di. Kar­şı­laş­ma­ya bü­yük il­gi gös­te­ren Ru­men ta­raf­tar­lar ise 55 bin ki­şi ka­pa­si­te­li Ulu­sal Are­na’nın bü­yük bö­lü­mü­nü dol­dur­du.

HİÇBiR ŞEY BiTMEDi

Milliler, galibiyete rağmen grupta ipleri eline alamadı. Kalan 2 maçta 6 puan şart. Ancak Macarların puan yitirmesi ve Rumenlere de averajda geçilmememiz gerekiyor.

Ro­man­ya ga­li­bi­ye­ti­nin ar­dın­dan grup ikin­ci­li­ği için in­ce he­sap­lar ön pla­na çık­tı. Tür­ki­ye, 8’in­ci maç­lar so­nun­da 13 pu­an ve ave­raj­la Ro­man­ya’nın üze­ri­ne çı­ka­rak 3. sıraya yer­leş­ti. Grup­tan çı­ka­rak Dün­ya Ku­pa­sı’na li­der git­me şan­sı­nı ma­te­ma­tik­sel ola­rak yi­ti­ren Tür­ki­ye’nin 10 maç so­nun­da 2’nci sı­ra­yı al­ma­sı ge­re­ki­yor.

Kuyt ve Sne­ij­der göreve!

Mil­li­le­r, 11 Ekim’de Es­ton­ya dep­las­ma­nı­na çı­ka­cak, 15 Ekim’de de Hol­lan­da ile içe­ri­de kar­şılaşa- cak. İki maçta 6 pu­an al­mak zo­run­da olan ekibimize bu so­nuç­lar da yet­me­ye­bi­lir. Bizden 1 pu­an faz­la­sı olan Ma­ca­ris­tan’ın An­dor­ra ya da Hol­lan­da’dan bi­rine pu­an kay­bet­me­si şart. Bu nok­ta­da Kuyt ve Sne­ij­der’in for­ma giy­di­ği Hol­lan­da’ya güveniyoruz. An­cak ay­nı pu­an­da ol­du­ğu­muz Ro­man­ya’nın, ka­lan maç­la­rda ave­rajda gerimizde kalması da gerekiyor.

Burak tarihe geçti

Ro­man­ya’yı da boş geç­me­yen Bu­rak Yıl­maz at­tı­ğı gol­le önem­li bir un­va­nın da sa­hi­bi ol­du. Tec­rü­be­li gol­cü A Mil­li Ta­kım for­ma­sıy­la üst üs­te 4 res­mi maç­ta gol at­ma ba­şa­rı­sı gös­te­ren ilk fut­bol­cu ol­du. Bu­rak üst üs­te An­dor­ra (D), Ma­ca­ris­tan, An­dor­ra ve Ro­man­ya maç­la­rın­da ağ­la­rı sars­tı­. Öte yan­dan A Mil­li Ta­kımımız da 2010 yı­lın­dan bu ya­na ilk kez üst üs­te iki maç ka­zanma başarısı gösterdi.


TERİM ZORU SEVER ( CÜNEYT TANMAN )

Potansiyelimiz gruptaki konumumuz mu yoksa son 2 maçtaki performans mı? Yakışan, hiç kuşkusuz Andorra ve Romanya maçlarındaki görüntü. Fatih Terim’in takıma geliş şekli konusunda eleştiriler varken bu mücadeleyi vermek kolay değil. Negatif baskıyı motivasyona dönüştürebiliyor.

Her oyuncu övgüyü haketti ama en büyük başarı Terim’in. İlk 15 dakika Romanya beklenen görüntüyle başladı. Seyircisi ile baskı kurdu, tehlikeli pozis- yonlar yakaladı. Ta ki gole kadar... Hiç beklemiyorlardı, elleri ayaklarına dolaştı. Kalitemiz ortaya çıktı. Oyunun kontrolü bize geçti. Belki net pozisyonları o kadar fazla bulmadık ama kalemize yaklaşamadılar.

İkinci yarıda Piturca oyuncu değişiklikleriyle takımı ateşlemek istedi. Kale- mizde baskı kurmaya çalıştılar ama buna izin vermedik. Maçın genelinde kale direğimizden dönen iki pozisyon var, şanslıyız. Özelliklede 65’ten sonra görüntümüz biraz bozuldu. Terim tek forvete dönüp orta sahayı beşleyerek bu sorunu çözdü. Doğru müdahale. Etkisini gösterdi. Andorra maçı hem yeni gelen Terim hem de güvenini kaybeden oyuncular için ilaç olmuştu.

Terim, istediği format ve ideal 11 için net mesaj almıştı. Nuri’nin yerine Selçuk orta sahaya ilaç gibi geldi. Sağda iki Gökhan defansif ve ofansif olarak çok uyumlular. Tek korkum sol bekte Caner’di. Ama mükemmel oynadı. Golde katkısı büyük. Arda vazgeçilmez lider. O kadar iyi organize olduk ki, kor- kulan defansif hatalar olmadı. Herkes görevini yaptı. Şansımızı sürdürmek için önemli bir galibiyet. Daha da önemlisi, milli takım heyecan verici bir şekilde geri geldi...

PUAN DURUMU VE GELECEK KARŞILAŞMALARIN TARİHLERİ:0 Yorum

Yorum Yaz