Türkiye-Hollanda maçı Şükrü Saracoğlu'nda (2014 Dünya Kupası)

Türkiye-Hollanda maçı Şükrü Saracoğlu'nda (2014 Dünya Kupası)

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, grupta Hollanda ile yapılacak son maçın Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacağını açıkladı...

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, grupta Hollanda ile yapacakları son karşılaşmanın Fenebahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacağını söyledi.

Terim, maç sonrası yayıncı kuruluşa verdiği demeç sırasında, kritik Hollanda maçının Kadıköy'de yapılacağını açıkladı.

Dün akşam oynanan ve A Milli Takım'ın  Romanya'yı 2-0 yendiği maçta sakatlanan milli futbolcu Selçuk İnan, takım otobüsüne koltuk değnekleriyle gitti.

Karşılaşmanın ilk yarısında topuğuna gelen darbe sonrasında saha kenarına alınan Selçuk İnan, tedavisinin ardından tekrar mücadeleye döndü. Milli futbolcu, maçın ardından kendilerini havalimanına götürecek takım otobüsüne koltuk değnekleriyle bindi.

Selçuk İnan'ın yarın İstanbul'da çekilecek MR'ının ardından durumun netleşeceği belirtildi.

Gökhan Gönül: "Galibiyete inanmıştık"

Milli futbolcu Gökhan Gönül, Romanya maçının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, futbolcular olarak galibiyetle inandıklarını ve bunu başardıklarını ifade etti.

Grupta bu durumda bulunmalarının sorumlusunun kendilerinin olduğunu vurgulayan Gökhan Gönül, "Kritik bir maça çıktık. Her halükarda kazanmamız gereken bir maçtı. Bütün futbolcular buradan galibiyetle çıkacağımıza inanmıştı. Birbirimizi kandırmadık soyunma odasında. Maçtan galip olarak ayrılmamız gerektiğini aramızda çok konuştuk. Kazandık, çok mutluyum. Arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum" diye konuştu.

Milli futbolcu, grupta iki zor maçlarının kaldığını dile getirerek, "Sanırım biz Türk Milli Takımı olarak biraz zoru seviyoruz. Yani insanlar rahat rahat koltuklarına oturup maç izleyemiyorlar. Her anı heyecanlı geçen bir futbol oynuyoruz. İnşallah sonu güzel olur" ifadelerini kullandı.

(AA)

0 Yorum

Yorum Yaz